24 Jan
0

Bayan Ayakkabı Tercihleri

Tarafından Gönderildi: TrendPerisi Okuma Zamanı: 327

Bayanların birçoğu görselliğine önem vermektedir. Girdiği her ortamda dikkat çekmeyi seven bayanlar, bu dikkati sadece belirli bir noktaya toplamazlar. Saçına, makyajına, giyimine baştan aşağıya özen gösteren bayanlar için en önemli giyim ürünlerinden biri de bayan ayakkabı modelleridir. Bayan ayakkabı modelleri denildiği zaman akıllara ilk olarak topuklu ayakkabılar gelmektedir.

  Bayan Topuklu Ayakkabı Modelleri

            Günlük olarak ne tür ayakkabı giyildiğine bakılmaksızın her bayanda en az bir tane topuklu ayakkabı modeli bulunmaktadır. Kadınlar için vazgeçilmezler arasında bulunan topuklu ayakkabı, farklı model ve renkleri ile daha zarif ve daha şık görünmeyi sağlar. Kadınlar için kadın olmanın sembollerinden biri olan topuklu ayakkabılar, kadınları olduğundan daha uzun göstermektedir. Genelde boy takıntısı olan bayanlar bu takıntılarını topuklu ayakkabı giyerek yok etmeye çalışır. Bayanları uzun göstermesinin yanında bacak boylarının dengesini de sağlayan topuklu ayakkabıların tercih edilmesinin farklı birçok sebebi vardır.

            Giyilen kıyafetin daha rahat taşınmasını sağlayan topuklu ayakkabı, zarafetin de simgesi konumundadır. Topuklu ayakkabı modellerinde en çok tercih edilen stiletto model topuklu ayakkabıdır. İnce ve sivri yapısı ile dikkat çeken stilettolar, çok uzun topukları ile meşhurdur. Stilettolar, davetlerin ve özel günlerin kurtarıcısı konumundadır. Bayan ayakkabıları içerisinde rağbet gören bir diğer ayakkabı modeli de botlardır.

  Bayan Botlar

            Yaz aylarının biterek hava sıcaklıklarının düştüğü dönemlerde hem kıyafet tercihlerinde hem de ayakkabı tercihlerinde değişiklikler meydana gelir. Ayakkabı kategorisinde kış aylarında bayan bot modelleri tercih edilmektedir. Genelde içi yünlü yapıda olan bayan botları kış aylarının kar, yağmur ve soğuğundan korumaktadır. Kış aylarındaki hava şartları nedeni ile topuklu yerine düz tabanlı olan botlar tercih edilmektedir. Böylece kar ve yağmur gibi durumlarda yüksek topuklular ile sorun yaşanmamış olur. Rahatlığın simgesi olan botlar, bayanların her ortamda istediği gibi hareket etmesini sağlamaktadır.

Yorumlar
Yorum Yaz