29 Dec
0

Bayan Ayakkabı Ve Bot Modelleri

Tarafından Gönderildi: TrendPerisi Okuma Zamanı: 333

Bayan Ayakkabı Ve Bot Modelleri

             Kaliteyi ve konforu bir araya en iyi şekilde getiren bayanlar en seçkin ayakkabı modellerini en uygun fiyata almayı tercih etmektedirler. Her mevsim şıklık ve rahatlığı yaşayabilecekleri ve giyim tarzlarını bayan ayakkabı modelleri ile dikkat çekici kombinler yaratarak sergileyebilecekleri modelleri tercih etmektedirler. Bayanların ayakkabı tutkusu ayakkabı ihtiyaçlarından ziyade en çok beğenilen model üzerine eğilmesine neden olmaktadır. Kaliteye önem vermelerine rağmen çoğu bayan ayakkabı seçiminde ayakları korumayı ve rahat yürümeyi göz ardı edebilmektedir. En çok tercih edilen dolgu topuk ayakkabı modelleri her bayanın ayakkabı dolabında rahatlıkla yer bulan modellerdendir. Bunun yanında platform ayakkabı modelleri uzun boylu olmayı tercih eden bayanların destekçisi olmaktadır.

  Bayanları Topuklu Ayakkabı Seçimi

             Bayanların özellikle düğün, açılış, parti veya kokteyl gibi ortamlarda kullandıkları abiye kıyafetler ile birlikte kullandıkları topuklu ayakkabı modelleri en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Topuklu ayakkabı seçimlerinde en etkili hususların başında yaş grubu ve giyilecek elbise modeli gelmektedir. Bulunulan mekanda uzun bir elbise ile kıyafet kombini oluşturulmuş ise kapalı burunlu topuklu ayakkabı giymek en uygun seçenek olacaktır. Aynı zamanda platform modellerden de kullanılabilir. Eğer kısa tip bir elbise kombini oluşturulmuş ise abartılı olmayacak şekilde topuklu ayakkabı modeli seçilmelidir.

  Bayan Bot Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

             Özellikle kış aylarında kullanılan bayan bot modelleri şıklığın yanında ayağı sıcak tutacak tarzda olması gerekir. Fakat bot seçimlerinde görsel güzellik yaratan yapay kürk malzemeleri uzun süre ayağın kapalı alanda kalmasından dolayı terleme yapmasına neden olacaktır. Bu nedenle bot içine kaplanan malzemenin doğal pamuklu ürünlerden olmasına dikkat edilmelidir. Botun iç yapısının yanında tabanının da ayak sağlığı acısından büyük önem taşıdığı bir gerçektir. Bu nedenle yapay kimyasal içeren bot tabanı yerine kauçuk tabanların seçilmesi soğuk etkisini minimuma indirirken kinetik enerji oluşumunu da azaltmaktadır.

 

Yorumlar
Yorum Yaz